LOJİSTİK

Soytex şirketi, hayvan yemi içine katmak üzere katkı maddelerini direkt ve bağımsız iki hat Arjantin ve Ukrayna üzerinden getirerek teslimatını yapmaktadır.

Arjantin hattı, büyük gemi yükleri oluşturma imkânları sayesinde son tüketici için en ucuz fiyatı sağlamaktadır. Yüklemeler, Arjantin’in Santa Fe eyaletinde bulunan ve en büyük soya işleme fabrikası olan ‘Renova’dan San Lorenzo limanına getirilerek yapılmaktadır. ‘Renova’ fabrikası bizim en önemli ortaklarımızdan olan ve günlük 20 000 ton işleme kapasiteli Glencore sirketine aittir.

Ukrayna hattının en önemli avantajlarından biri de en kısa zamanda ürün teslimatının yapılabilmesidir. Teslim şekline, süresine ve seçilen ürüne göre Soytex şirketi yük aktarma için Ukrayna’nın hem derin su limanlarını hem nehir limanlarını kullanmaktadır. Lojistik zincirinin farklı türlerinin birleştirilmesi, teslimat masraflarını minimize etmekte ve teslimatın tam zamanında yapılmasına imkân sunmaktadır.

Lojistik giderlerini en uygun hale getirmek için, ulaşım masraflarını azaltma dahil olmak üzere, Soytex şirketi Türkiye’de ana liman olarak birkaç liman kullanmaktadır, bunlar Bandırma, Hereke, İzmir, Aliağa limanlarıdır.

Limanlara yakın bulunan depolar ve gemi yükünün boşaltmasının en uygun bir şekilde yapılması, ürünlerin en kısa zamanda son tüketiciye ulaştırılmasını sağlamaktadır.

Uygun cins gemiler ile, seçilen ürün teslimi için müşterilerimize 3000 ton ile 45000 tona kadar gemi yükü ürün getirebiliriz.

Soytex şirketi yüksek nitelikli personeli ve lojistik zinciri ile ürün teslimatının her aşamasında rasyonel planlama yaparak aracıların sayısını azaltır ve müşteriye en iyi fiyatı sunar.